Balliberális tempó: szégyellik és szidják a hazájukat Magyar Péter budapesti képviselői
A TISZA Párt elnöke ígérete ellenére szövetséget kötött Gyurcsány Ferenccel és Karácsony Gergellyel.
Az LMP frakcióvezetője szerint a Charta nyílt levele rendkívül képmutató és provokatív.
Schiffer András szerint „Gyurcsány Ferenc elvbarátai és a '92-es demokratikus charta álszóvivői egész egyszerűen nincsenek abban a helyzetben, hogy ma bárkit ebben az országban a jogállami normákról kioktassanak”. A Magyar Demokratikus Charta nyílt levélben szólította fel Schiffer arra, hogy vonja vissza a Gyurcsány Ferenc ellen tett feljelentését még azelőtt, hogy a parlament döntene a szocialista politikus mentelmi jogáról. Az LMP frakcióvezetője elmondta: feljelentése nyomán közvádas eljárás folyik, és ilyen esetben nem lehet visszavonni a feljelentést. Nem tartja valószínűnek, hogy „Bauer Tamás és fegyvertársai ezzel ne lennének tisztában”.
A politikus szerint a levél azért is képmutató, mert „úgy hírlik”, hogy nem csak az LMP feljelentése miatt kérték ki Gyurcsány Ferenc mentelmi jogát. A levél második felével kapcsolatban Schiffer kiemelte: amikor a jelenlegi kormányzat törvénysértését észlelték, az LMP számos esetben tett feljelentést ismeretlen tettes ellen. A levélben megemlített törvények és az LMP feljelentésének összehasonlítását Schiffer ócska csúsztatásnak nevezte, mivel azokat az LMP leszavazta a parlamentben.
Schiffer szerint a levél íróinak összehasonlítása azért is képmutató és hazug, mert a sukorói telekcsere kapcsán egy kormányrendelet kapcsán merült fel a nyilvánosság szabályainak megsértése, míg a levélben törvényekről írnak a charta szóvivői. Kiemelte: míg a kormányrendelet tartalmáért a miniszterelnök személyében felelős, addig a törvényt az Országgyűlés fogadja el. Schiffer szerint egyébként „rendkívül ártó, hogy az eddig hatalom lévő politikai erők egymás szennyesére mutogatva próbálják a sajátjukat tisztára mosni. Emellett bár Orbán Viktor valóban néhány hónap alatt felszámolta az alkotmányosságot, de ettől még az embereknek joguk van tisztán látni nemcsak Sukoró, hanem például a kormányzati negyed vagy a 2006-os rendőri jogsértések ügyében is” - fogalmazott az LMP-s politikus.